Правила експлуатації рулонних штор та жалюзі
Сонцезахисні системи здорово рятують і роблять перебування в приміщенні набагато зручнішим, а часто – і безпечнішим. І жалюзі, і рулонні штори – наочне підтвердження цього. Але незалежно від того, що саме прикрашає ваші вікна, вони вимагають до себе належного ставлення. Так, для того щоб фіранки довго зберігали свою естетичну привабливість і функціональність, необхідно дотримуватися ряду правил експлуатації. Якщо ви хочете, щоб ваші рулонні штори та жалюзі виглядали як нові та служили вам вірою та правдою упродовж максимально тривалого часу, цю статтю однозначно варто прочитати.
Як правильно використовувати рулонні штори?
На щастя, за рахунок спеціального просочення вони не потребують особливого догляду – але це аж ніяк не означає його повну відсутність. У випадку забруднення тканини залежно від ситуації можна зробити такі кроки:
- Просто протріть штору чистою сухою ганчіркою або використовуйте пилосос, бажано – з м'якою щіткою-насадкою.
- Поверхневе забруднення непогано забирається звичайною канцелярською гумкою.
- Якщо пляма серйозна і в'їлася в тканину, використовуйте вологу мочалку та мийний засіб без вмісту хлору. Чистою губкою видаліть піну, що залишилася, і залиште розгорнутими рулонні штори на вікна, щоб висохли.
- Якщо остання порада не допомагає, краще вдатися до заміни тканини.
Як і раніше, актуальними залишаються такі рекомендації: намагайтеся максимально уникати тертя, заломів тканини, ударів по ній – прочиняти/зачиняти вікна потрібно акуратно, без ривків. Управління ланцюжковим механізмом має бути плавним, без різких рухів.
Занадто часто намокати роль-шторам також протипоказано. Вологе прибирання необхідне, але не перестарайтеся – в протилежному разі це негативно позначиться на зовнішньому вигляді виробів, а пиловідштовхувальне просочення з часом банально змиється.
Зрештою, роблячи ремонт і навіть банально миючи вікна, краще згорнути тканинні ролети в короб: зайві забруднення ні до чого. Якщо ж надумали їх зняти, то після демонтажу зберігайте у згорнутому вигляді; для кращої схоронності покладіть штори в підхожий за розмірами контейнер або закрийте плівкою.
Вертикальні тканинні жалюзі: правила експлуатації
Здавалося б, що там треба знати, просто користуйся собі. Але все ж таки деяка інформація не завадить:
- Перевага жалюзі – у нескладному догляді, який полягає в простих діях: потрібно кілька разів на рік пройтися по ламелях пилососом зі спеціальною насадкою для м'яких меблів. В решту часу достатньо періодичних протирань вологою губкою.
- Якщо забруднення – суттєві, акуратно демонтуйте ламелі, згорніть їх у рулон і замочіть у теплій мильній воді, а потім добре промийте під струменем води. Сушіння має проводитися у вертикальному положенні – закріпіть тканинні жалюзі на карнизі.
- Перед поворотом ламелі необхідно повернути її під прямим кутом щодо карниза, щоб звільнити краї. Уникайте різких рухів.
- Як і рулонні штори, жалюзі бояться перегинів. Відчиняючи вікно, стежте, щоб ламелі не потрапили між стулок.
Непоодинокі випадки, коли ламель заклинює (при цьому її поворот неможливий) або її край потрапляє в механізм. Спроби самостійно вийти із скрутного становища можуть лише зробити гірше – оптимальним виходом буде звернення до фахівця.
А втім, багатьох проблем із сонцезахисними системами у майбутньому можна уникнути, якщо купувати їх у перевірених місцях. Користуючись нагодою, хочемо нагадати, що купити рольштори та жалюзі ви завжди можете в інтернет-магазині «РолоСтиль». Будемо раді вашим замовленням!